Köszöntő

A  Pécsi Poliklinika Egészségügyi Szolgáltató és Kereskedelmi Korlátolt Felelősségű Társaság 1994 szeptemberében kezdte meg tevékenységét.

Magánrendelőnket 2004-ben Pécsett, a Batsányi János utca 11. szám alatt nyitottuk meg, amely 2014 augusztus 1-től a Hotel Therapia***Superior-ban üzemel tovább.

Szolgáltatásaink között szerepel az orvosi magánrendelőben végzett feltáró diagnosztikai, gyógyító és rehabilitációs tevékenység.

• Feltáró diagnosztikai tevékenységünk (manager szűrés): számítógép alapú orvos-diagnosztikai rendszer (EIS) az egész test átfogó, fájdalom- és beavatkozásmentes vizsgálatára. Célja a vizsgált egyén állapotának felmérése. Segítségével a hozzáértő szakember diagnózisokat állíthat fel, amelyek alapján terápiás javaslat adhat, követheti a terápia hatásosságát, illetve a betegségek kialakulásának kockázata csökkenthető. Rendszeres alkalmazásával (hat hónap) nyomon követhetővé válik a szervezet változása.

• Gyógyító tevékenységeink: érsebészet (járóbeteg ellátás, ambuláns kisműtétek: visszerek kezelése szklerotizáló eljárással); proctologia: aranyér ambuláns kezelése gumigyűrű (ún. Barron) ligatúrával.

• Rehabilitációs tevékenységek: fizioterápia, gyógytorna, életmódi tanácsadás.

• Sportegyesületeknek ajánlott komplex csomag: általános állapot felmérés (E.S.G. ElectroSomatoGraph), adatbázis készítése betegségekről, sérülésekről és kezelésekről. Rehabilitációs tevékenységek: fizioterápia, gyógytorna, életmódi tanácsadás. Belgyógyászati szakvizsgálat, laborvizsgálat, EKG, teljes körű mozgásszervi állapotfelmérés. Folyamatos rendelkezésre állás – betegirányítás bármilyen betegség esetén.

A Mizo Pécs illetve a Mizo Pécs 2010 női kosárlabda csapatának nyújtottunk komplex egészségügyi szolgáltatást 2005 és 2010 között. Jelenleg a PEAC- Pécs csapatával működünk együtt, illetve a PVSK Panthers férfi kosárlabdacsapat teljeskörű egészségügyi ellátását biztosítjuk.

Cégünk 2012-ben uniós pályázatot nyújtott be „Hotel Therapia*** az egészséges életért és az egészségturizmus fejlesztéséért” címmel az „Egészségügyi turizmus szolgáltatásainak fejlesztése a konvergencia régiókban DDOP-2.1.1/H-12” elnevezésű projekthez. A projekt 205 millió forintos vissza nem térítendő támogatás segítségével valósult meg 2014. június 15-ig.

A Mecsek-oldalban épült tizenegy szobás gyógyszálló a gyógyulni, pihenni és kikapcsolódni vágyók rendelkezésére áll. Magas színvonalú szolgáltatásaink vendégeink igényeihez alkalmazkodnak. Alapszolgáltatásként vehetik igénybe számítógép alapú funkcionális diagnosztikai rendszerünket (E.S.G. ElectroSomatoGraph), amely a szervek működéséről ad átfogó képet, illetve a fél órás vendég-orvos konzultációt a terápiás terv felállítására. Egyéb szolgáltatásaink közül kiemelendő a Cryosauna (whole body cryotherapy) és a 12 csatornás nyirokterápiás eszközzel végzett kezelés. Ezen kívül gyógytornász és gyógymasszőr kollégák állnak a vendégek rendelkezésére. A Hotel Therapia***Superior tőszomszédságában elhelyezkedő Da Vinci Magánklinika szolgáltatásainak teljes skáláját kínálja a látogatóink számára.

Az élsportolók kiemelt egészségügy ellátásáról szóló kormányrendelet alapján lehetőség van a Pécsi Tudományegyetem Klinikai Központjának teljeskörű diagnosztikai és terápiás vertikumának igénybevételére.

Dr. Kollár Lajos
egyetemi tanár